ASTM D635 Yatay Pozisyonda Plastiklerin Yanma Hızı veya Kapsamı ve Yanma Süresi için Test Standardı

ASTM Testleri

ASTM D635 Yatay Pozisyonda Plastiklerin Yanma Hızı veya Kapsamı ve Yanma Süresi için Test Standardı

ASTM D635, yangın testi-tepki testi yöntemi, çubuklar, kalıplanmış veya levhalardan, plakalardan kesilmiş plastiklerin bağıl doğrusal yanma hızı veya yanma derecesi ve süresi veya her ikisinin karşılaştırılması için küçük ölçekli bir laboratuvar tarama prosedürünü kapsar.

ASTM D635 Yatay Pozisyonda Plastiklerin Yanma Hızı veya Kapsamı ve Yanma Süresi için Test Standardı

Bu test yöntemi, cihaz ve cihazlarda parçalar için kullanılan polimerik malzemeler için geliştirilmiştir. Sonuçların, belirli bir uygulama için yanıcılık açısından kabul edilebilirliklerinin bir ön göstergesi olarak hizmet etmesi amaçlanmıştır. Malzemenin nihai kabulü, söz konusu ekipman için geçerli olan standarda uygun komple ekipmanda kullanımına bağlıdır.

Sınıflandırma sistemi, kalite güvencesi ve ürünler için bileşen malzemelerinin ön seçimi için tasarlanmıştır. SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, kontrollü gerçek yangın koşulları altında malzemelerin, ürünlerin veya düzeneklerin ısıya ve aleve tepkisini ölçmek ve açıklamak için kullanılır, ancak yangın tehlikeleri veya yangın riski değerlendirmesi için gerekli tüm faktörleri kendi başına kapsamaz.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz EUROLAB tarafından işletmelere, laboratuvar test hizmetleri çerçevesinde, ASTM D635 yatay pozisyonda plastiklerin yanma hızı veya kapsamı ve yanma süresi için test standardı kapsamında test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp