ASTM D6371 Dizel ve Isıtma Yakıtlarının Soğuk Filtre Tıkanma Testi

ASTM Testleri

ASTM D6371 Dizel ve Isıtma Yakıtlarının Soğuk Filtre Tıkanma Testi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte ASTM D6371 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, manuel veya otomatik aparat kullanılarak dizel ve ev tipi ısıtma yakıtlarının soğuk filtre tıkanma noktası (CFPP) sıcaklığının belirlenmesini için kullanılan standarttır.

ASTM D6371 Dizel ve Isıtma Yakıtlarının Soğuk Filtre Tıkanma Testi

CFPP, dizel veya ısıtma yakıtının belirli test koşulları altında standart bir filtreden artık geçemeyeceği sıcaklıktır ve yakıt kalite kontrolü ve soğuk havalarda uygun yakıt performansının sağlanması için önemli bir parametredir.

Test sırasında, dizel veya ısıtma yakıtından bir numune, kontrollü koşullar altında soğutulur ve daha sonra standart bir filtre düzeneğinden süzülür. Yakıtın filtreyi tıkamaya başladığı sıcaklık CFPP olarak kaydedilir.

Testin sonuçları, beklenen çalışma koşulları ve iklim dikkate alınarak, yakıtın düşük sıcaklık performansını belirlemek ve belirli bir uygulama için uygun yakıtı seçmek için kullanılabilir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D6371 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipler ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp