ASTM D6415 Elyaf Takviyeli Polimer-Matriks Kompozitinin Eğri Kiriş Mukavemetini Ölçmek için Test

ASTM Testleri

ASTM D6415 Elyaf Takviyeli Polimer-Matriks Kompozitinin Eğri Kiriş Mukavemetini Ölçmek için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D6415 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, 90° eğimli bir kiriş numunesi kullanılarak sürekli fiber takviyeli bir kompozit malzemenin eğri kiriş mukavemetini belirler.

ASTM D6415 Elyaf Takviyeli Polimer-Matriks Kompozitinin Eğri Kiriş Mukavemetini Ölçmek için Test

Eğri kiriş, 6,4 mm [0,25 inç] iç yarıçapa sahip 90°'lik bir dirsekle birbirine bağlanan iki düz bacaktan oluşur. Kuvvet uygulandığında numunenin kavisli bölgesinde düzlem dışı (kalınlık boyunca) bir çekme gerilimi üretilir.

Bu test yöntemi, kumaş katmanlarından veya tek yönlü elyaf katmanlarından oluşan kompozitlerle kullanımla sınırlıdır.

Bu test yöntemi, liflerin bacaklar boyunca ve büküm çevresinde sürekli olarak aktığı tek yönlü bir numune kullanılıyorsa, tabakalar arası çekme mukavemetini ölçmek için de kullanılabilir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler ayrı ayrı standart olarak kabul edilecektir. Metin içinde inç-pound birimleri parantez içinde gösterilmiştir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer değildir; bu nedenle, her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılmalıdır. İki sistemden elde edilen değerlerin birleştirilmesi, standartla uyumsuzlukla sonuçlanabilir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D6415 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp