ASTM D6417 Kapiler Gaz Kromatografisi ile Motor Yağı Uçuculuğunun Tahmini için Test

ASTM Testleri

ASTM D6417 Kapiler Gaz Kromatografisi ile Motor Yağı Uçuculuğunun Tahmini için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D6417 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, 371 °C'de (700 °F) uçucu hale gelen motor yağı miktarının bir tahminini kapsar.

ASTM D6417 Kapiler Gaz Kromatografisi ile Motor Yağı Uçuculuğunun Tahmini için Test

Bu test yöntemi, istenirse, 126 °C ile 371 °C arasındaki herhangi bir sıcaklıkta uçucu hale gelen petrol miktarını tahmin etmek için de kullanılabilir.

Bu test yöntemi, 126 °C'den (259 °F) yüksek bir başlangıç kaynama noktasına (IBP) veya ilk kalibrasyon noktasına sahip numunelerle ve uç noktaları 615 °C'den (1139 °F) düşük yağlayıcı baz yağlar içeren numunelerle sınırlıdır. ) veya kalibrasyon karışımındaki son n-parafinler. Bazı aletleri ve sütunları kullanarak, test yönteminin faydalı aralığını genişletmek mümkündür.

Bu test yöntemi, simüle edilmiş damıtma metodolojisinin ilkelerini kullanır.

Bu test yöntemi, hem yağlayıcı yağ baz stoklarına hem de katkı paketleri içeren bitmiş yağlayıcılara uygulanabilir. Bu katkı paketleri genellikle test koşulları altında kromatografik kolondan elüe olmayan yüksek moleküler ağırlıklı, uçucu olmayan bileşenler içerir. Bu test yönteminde kullanılan hesaplama prosedürü, örneğin tamamının kolondan ayrıldığını ve tek tip yanıtla saptandığını varsayar. Bu varsayım, uçucu olmayan katkı maddeleri içeren numuneler için doğru değildir ve bu test yönteminin bu koşullar altında uygulanması beklenenden daha yüksek sonuçlar verecektir. Bu nedenle bu test yöntemiyle elde edilen sonuçlar petrolün alan yüzdesi olarak rapor edilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler yalnızca bilgi amaçlıdır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D6417 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp