ASTM D642 Nakliye Konteynerleri, Bileşenleri ve Birim Yüklerin Basınç Direncini Belirlemek için Test Gereksinimleri

ASTM Testleri

ASTM D642 Nakliye Konteynerleri, Bileşenleri ve Birim Yüklerin Basınç Direncini Belirlemek için Test Gereksinimleri

ASTM D642, kutular, kovalar ve variller gibi nakliye konteynırlarında sıkıştırma testlerini kapsayan bir test standardıdır. Bu test yönteminden elde edilen sonuçlar, nakliye konteynırlarının, bileşenlerinin ve birim yüklerin depolama ve dağıtım sırasında maruz kaldıkları sıkıştırma kuvvetlerinden başarılı bir şekilde kurtulma yeteneklerini değerlendirmek için kullanılabilir.

ASTM D642 Nakliye Konteynerleri, Bileşenleri ve Birim Yüklerin Basınç Direncini Belirlemek için Test Gereksinimleri

Nakliye konteynırları içerikli veya içeriksiz olarak test edilebilir. Basınç direnci, sabit veya döner plaka tipi test makineleri ile belirlenebilir. Bu test yöntemi, sabit merdane makineleri için benzer olan ancak döner merdane makinelerini tanımayan TAPPI T804 ile ilgilidir.

Basınç direnci, nakliye konteynırlarının, bileşenlerinin ve birim yüklerin depolama ve dağıtım sırasında maruz kaldıkları sıkıştırma kuvvetlerinden başarılı bir şekilde kurtulma yeteneklerini değerlendirmek için kullanılan özelliklerden biridir.

Basınç direnci, sabit veya döner plakalı tip test makineleri ile belirlenebilir. Bununla birlikte, test numuneleri üzerinde uçtan uca ve köşeden köşeye yönlendirmeleri gerçekleştirmek için sabit kafalı bir sıkıştırma makinesi gereklidir. Ayrıca, birim yükler genellikle yalnızca yukarıdan aşağıya yönlendirmede test edilir.

Sabit plakalı makineler genellikle numunelerin en güçlü noktalarında kırılmasına neden olurken, döner plakalı makineler, döner plakanın kabın en zayıf noktasına hareket etmesine izin verildiğinden numunelerin en zayıf noktalarında kırılmasına neden olur.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D642 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp