ASTM D6443 Kullanılmamış Yağlama Yağlarında X-ışını Floresan Spektrometrisi için Test

ASTM Testleri

ASTM D6443 Kullanılmamış Yağlama Yağlarında X-ışını Floresan Spektrometrisi için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D6443 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, kullanılmayan yağlama yağlarında, katkı maddelerinde ve katkı paketlerinde kalsiyum, klor, bakır, magnezyum, fosfor, kükürt ve çinkonun dalga boyu dağılımlı X-ışını floresan spektrometrisi ile belirlenmesini kapsar.

ASTM D6443 Kullanılmamış Yağlama Yağlarında X-ışını Floresan Spektrometrisi için Test

Matris efektleri matematiksel düzeltmelerle işlenir.Her element için, bu test yönteminin kapsadığı konsantrasyon aralığının üst sınırı, Tablo 1'de listelenen en yüksek konsantrasyon ile tanımlanır . Daha yüksek konsantrasyonlar içeren numuneler, seyreltme sonrasında analiz edilebilir.

Her bir element için, bu test yönteminin kapsadığı konsantrasyon aralığının alt limiti, her ikisi de 2 olan tespit limiti (LOD) veya miktar limiti (LOQ) ile tahmin edilebilir. tekrarlanabilirlik standart sapması olan Sr'den tahmin edilebilir .

LOD ve LOQ, bu test yönteminin içsel sabitleri değildir. LOD ve LOQ, bu test yöntemini kullanırken bir laboratuvarın elde edebileceği kesinliğe bağlıdır.

Bu test yöntemi, etki katsayılarını (yani, elemanlar arası etki katsayılarını) içerebilen kalibrasyon parametrelerini belirlemek için regresyon yazılımını kullanır, burada alfalar olarak adlandırılır. Alfalar, ilgili yazılım kullanılarak teoriden de belirlenebilir.

Bu test yönteminin kurulumu, X-ışını spektrometrisi pratiği konusunda eğitimli kişiler için tasarlanmıştır. Kurulumun ardından bu test yöntemi rutin olarak kullanılabilir.

SI birimlerinde veya angstrom (Å) birimlerinde belirtilen değerler ayrı ayrı standart olarak kabul edilmelidir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D6443 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp