ASTM D648 Kenar Yönünde Pozisyonda Eğilme Yükü Altında Plastiklerin Sapma Sıcaklığı için Test

ASTM Testleri

ASTM D648 Kenar Yönünde Pozisyonda Eğilme Yükü Altında Plastiklerin Sapma Sıcaklığı için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D648 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, numuneler rastgele bir dizi test koşuluna tabi tutulduğunda rastgele bir deformasyonun meydana geldiği sıcaklığın belirlenmesini kapsar.

ASTM D648 Kenar Yönünde Pozisyonda Eğilme Yükü Altında Plastiklerin Sapma Sıcaklığı için Test

Bu test yöntemi, 3 mm ( 1 / 8 inç) veya daha büyük kalınlıklarda mevcut olan ve normal sıcaklıkta katı veya yarı sert olan kalıplanmış ve levha malzemeler için geçerlidir.

Kalınlığı 3 mm'den (0.125 inç) az ancak kalınlığı 1 mm'den (0.040 inç) fazla olan levha stoku, minimum 3 mm kalınlığa sahip bir kompozit numune kullanılarak test edilebilir. Lamina, düzgün bir stres dağılımına sahip olmalıdır. Laminaların uçları birbirine yapıştırılarak ve daha sonra kenarları zımpara kağıdı ile düzeltilerek tek tip kompozit numune hazırlanmıştır. Yükleme yönü, tek tek laminaların kenarlarına dik olmalıdır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bazı eski makineler hala cam içinde cıva termometreleri kullanmaktadır. ( Uyarı— Cıva, birçok düzenleyici kurum tarafından ciddi tıbbi sorunlara neden olabilecek tehlikeli bir malzeme olarak belirlenmiştir. Cıva veya buharının sağlığa zararlı olduğu ve malzemeleri aşındırdığı kanıtlanmıştır. Cıva ve cıva ile çalışırken dikkatli olunmalıdır. içeren ürünler. Ek bilgi için geçerli ürün Güvenlik Veri Sayfasına (SDS) bakın. Kullanıcılar, eyaletinize veya ülkenize cıva ve/veya cıva içeren ürünler satmanın yasalarca yasaklanabileceğini bilmelidir.

Bu standart, varsa kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D648 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp