ASTM D6537 Paket Performansının Belirlenmesi İçin Enstrümanlı Paket Şok Testi için Standart Uygulama

ASTM Testleri

ASTM D6537 Paket Performansının Belirlenmesi İçin Enstrümanlı Paket Şok Testi için Standart Uygulama

EUROLAB laboratuvar, ASTM D6537 test standardı kapsamında test ve uygunluk hizmetleri sunar. ASTM D6537'nin amacı, gerçek veya simüle edilmiş bir paket darbeye maruz kaldığında şok tepkilerini ölçmektir.

ASTM D6537 Paket Performansının Belirlenmesi İçin Enstrümanlı Paket Şok Testi için Standart Uygulama

Bu test hızlanma ölçüm tekniklerini kullanarak paket performansını ölçecektir. Bu testin sonuçları kullanıcıya paket performansı hakkında faydalı bilgiler sağlayacaktır. Paketin dağıtım boyunca karşılaşabileceği şoklara ve darbe tehlikelerine dayanma kabiliyetini belirleyebilirler.

ASTM D6537 için gerekli aparat şok veya darbe aparatı, enstrümantasyon sistemi, ivmeölçer ve kablolamadır. Tüm aparatlar standartta belirtilen gereksinimleri karşılamalıdır.

Testten önce yapısal bütünlüğün korunması önemlidir. Ambalaj, test laboratuvarına geldiğinde zarar görmemelidir.

Testten önce, test ekipmanının doğruluğu kalibrasyon yoluyla doğrulanmalıdır. Paket, testten önce, eğer uygulanabilirse, şartlandırılmalıdır.

Teste başlamak için ivmeölçer, paketi bir bütün olarak temsil eden bir noktaya monte edilmelidir. İvmeölçer, gevşek olmayacak veya paketle temasını kaybetmeyecek şekilde monte edilmelidir. Önerilen montaj yöntemi dişli bir bağlantıdır.

Bununla birlikte, yapıştırıcılar, çimentolar, manyetik bağlantılar ve vakslar gibi başka yöntemler de kullanılabilir. Ambalaj nakliye için olduğu gibi kapatılmalı ve mühürlenmelidir. Daha sonra şok testi yapılmalıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D6537 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp