ASTM D6537 Testi

ASTM Testleri

ASTM D6537 Testi

ASTM D6537 Paket Performansının Belirlenmesi İçin Enstrümanlı Paket Şok Testi için Standart Uygulama

ASTM D6537 'nin amacı, gerçek veya simüle edilmiş bir paket darbeye maruz kaldığında şok tepkilerini ölçmektir. Bu test hızlanma ölçüm tekniklerini kullanarak paket performansını ölçecektir. Bu testin sonuçları kullanıcıya paket performansı hakkında faydalı bilgiler sağlayacaktır. Paketin dağıtım boyunca karşılaşabileceği şoklara ve darbe tehlikelerine dayanma kabiliyetini belirleyebilirler.

ASTM D6537 Testi

ASTM D6537 için gerekli aparat şok veya darbe aparatı, enstrümantasyon sistemi, ivmeölçer ve kablolamadır. Tüm aparatlar standartta belirtilen gereksinimleri karşılamalıdır. Test için gerekli örnek sayısı testlerin amacına bağlıdır. İki seçenek vardır:

Seçenek 1- Gerçek İçerikler ve Paket

Bu test yöntemi, sevkîyat için tasarlanan ambalajın koruyucu kapasitesini değerlendirmeye yarar. Prototipler farklı bir sonuç sağlayabilir, böylece bir prototipin kullanılması gerektiğinde, üretilen gerçek ambalaj ve ürüne mümkün olduğunca yakın olmalıdır.

Seçenek 2- Simüle edilmiş içerikler ve paket

Bu test seçeneği, maliyeti engelleyici, sınırlı kullanılabilirlik veya doğası gereği tehlikeli ürünler için kullanılabilir. Simüle edilmiş bir ürün kullanılabilir, ancak gerçek ürünle aynı özelliklere sahip olmalıdır.

Testten önce yapısal bütünlüğün korunması önemlidir. Ambalaj, test laboratuvarına geldiğinde zarar görmemelidir.

Testten önce, test ekipmanının doğruluğu kalibrasyon yoluyla doğrulanmalıdır. Paket, testten önce, eğer uygulanabilirse, şartlandırılmalıdır.

Teste başlamak için ivmeölçer, paketi bir bütün olarak temsil eden bir noktaya monte edilmelidir. İvmeölçer, gevşek olmayacak veya paketle temasını kaybetmeyecek şekilde monte edilmelidir. Önerilen montaj yöntemi dişli bir bağlantıdır.

Bununla birlikte, yapıştırıcılar, çimentolar, manyetik bağlantılar ve vakslar gibi başka yöntemler de kullanılabilir. Ambalaj nakliye için olduğu gibi kapatılmalı ve mühürlenmelidir. Daha sonra şok testi yapılmalıdır.

Testin sonunda, laboratuvar test sonuçlarını özetleyen bir rapor yazacaktır. Rapor, ASTM D6537 yönergelerini takip edecektir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp