ASTM D6591 Orta Distilatlarda Aromatik Hidrokarbon Tiplerinin Belirlenmesi için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM D6591 Orta Distilatlarda Aromatik Hidrokarbon Tiplerinin Belirlenmesi için Standart Test

EUROLAB laboratuvar ASTM D6591 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, 150 ila 400°C aralığında kaynayan dizel yakıtlar ve petrol distilatlarındaki mono-aromatik, di-aromatik ve poliaromatik hidrokarbon içeriklerinin belirlenmesi için yüksek performanslı bir sıvı kromatografik test yöntemini kapsar.

ASTM D6591 Orta Distilatlarda Aromatik Hidrokarbon Tiplerinin Belirlenmesi için Standart Test

Bu test yöntemi, %4 ila 40 (m/m) mono-aromatik hidrokarbonlar, %0 ila 20 (m/m) di-aromatik hidrokarbonlar, %0 ila 6 (m/m) polisiklik aromatik hidrokarbonlar içeren distilatlar için kalibre edilmiştir.

Bu test yönteminin hassasiyeti, %4 ila 40 (m/m) mono-aromatik hidrokarbonlar, %0 ila 20 (m/m) di-aromatik hidrokarbonlar, 0 ila %40 (m/m) içeren dizel yakıtlar ve bunların karışım bileşenleri için belirlenmiştir.

Kükürt, nitrojen ve oksijen içeren bileşikler olası enterferanslardır. Mono-alkenler karışmaz, ancak konjuge di- ve poli-alkenler, varsa, olası enterferanslardır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D6591 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp