ASTM D661 Dış Cephe Boyalarının Çatlama Derecesini Değerlendirmek için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM D661 Dış Cephe Boyalarının Çatlama Derecesini Değerlendirmek için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D661 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, numune yüzeyinin görsel olarak incelenmesi yoluyla dış cephe boyalarının çatlama derecesinin değerlendirilmesine yardımcı olacak bir araç sağlamaktır.

ASTM D661 Dış Cephe Boyalarının Çatlama Derecesini Değerlendirmek için Standart Test

Daha spesifik olarak bu standart, bunları numunenin yüzeyinde mevcut olan çatlama ile karşılaştırmanın bir yolu olarak belirli bir tür başarısızlığın fotoğraflarını sağlar. Başka bir deyişle, bu yöntemle sağlanan çizimler, malzemenin çatlama türünü karakterize etmek için yorumlanmalıdır, çünkü bunlar tüm olasılık yelpazesini temsil etmezler.

Bir başka açıdan, bu test protokolünün istenen özelliğin değerlendirilmesine yol açacak bir prosedür sağlamadığını akılda tutmak önemlidir. Böylece,boya filminin özelliklerini değerlendirmek için numuneyi koşullandıracak bir yöntemle bu uygulamayı eşleştirmek esastır. Örneğin, floresan UV ışığının kullanımına dayanan hızlandırılmış bir yaşlandırma testi ASTM G154 , bu standartla ilişkilendirilebilecek harika bir test örneğidir, çünkü UV testi hızlandırılmış floresan UV'ye maruz kalma, esas olarak mekanik özelliklerin kaybını değerlendirmek için kullanılır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D661 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp