ASTM D664 Potansiyometrik Titrasyon ile Petrol Ürünlerinin Asit Sayısı için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D664 Potansiyometrik Titrasyon ile Petrol Ürünlerinin Asit Sayısı için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D664 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, petrol ürünleri, yağlayıcılar, biyodizel ve biyodizel karışımlarındaki asidik bileşenlerin belirlenmesine yönelik prosedürleri kapsar.

ASTM D664 Potansiyometrik Titrasyon ile Petrol Ürünlerinin Asit Sayısı için Standart Test Yöntemi

Test Yöntemi A, Petrol ürünleri ve yağlayıcılar için toluen ve propan-2-ol karışımlarında çözünür veya hemen hemen çözünür. Kesinlik ifadesine dahil edilen asit sayıları aralığı 0,1 mg ⁄g KOH ila 150 mg ⁄g KOH'dir.

Test Yöntemi B, Biyodizel için özel olarak geliştirildi ve düşük asitli ve biraz farklı çözünürlüğe sahip biyodizel karışımları test eder. Bu test yöntemi, otomatik uç nokta arama özelliğine sahip bir otomatik titratörün kullanılmasını gerektirir.

Test yöntemi, göreceli belirtmek için kullanılabilir. Oluşan yağın renginden veya diğer özelliklerinden bağımsız olarak oksitleyici koşullar altında kullanım sırasında yağda meydana gelen değişikliklerdir. Titrasyon, belirli denge koşulları altında yapılsa da, test yöntemi, hizmet koşulları altında yağın performansını tahmin etmek için kullanılabilecek mutlak bir asidik özelliği ölçmeyi amaçlamaz.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D664 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp