ASTM D6641 Kombine Yüklemeli Sıkıştırma Test Fikstürü Kullanılarak Polimer Matrisli Kompozit Malzemelerin Basınç Özellikleri için Test

ASTM Testleri

ASTM D6641 Kombine Yüklemeli Sıkıştırma Test Fikstürü Kullanılarak Polimer Matrisli Kompozit Malzemelerin Basınç Özellikleri için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D6641 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,birleşik yükleme sıkıştırması test fikstürü kullanılarak polimer matrisli kompozit malzemelerin basınç dayanımı ve sertlik özelliklerini belirler.

ASTM D6641 Kombine Yüklemeli Sıkıştırma Test Fikstürü Kullanılarak Polimer Matrisli Kompozit Malzemelerin Basınç Özellikleri için Test

Bu test yöntemi, dengeli ve simetrik olan genel kompozitlere uygulanabilir. Numune, gerektiği gibi sekmesiz (Prosedür A) veya şeritli (Prosedür B) olabilir. Başarılı bir test için bir gereklilik, test sırasında numune uçlarının ezilmemesidir.

Şeritsiz numuneler genellikle düşük ortotropiye sahip malzemelerle kullanım için uygundur, örneğin kumaşlar, kıyılmış fiber kompozitler ve maksimum %50 0° kat veya eşdeğeri olan laminatlar. Tek yönlü kompozitler dahil olmak üzere daha yüksek ortotropiye sahip malzemeler tipik olarak sekmeler gerektirir.

Basınç kuvveti, birleşik uç ve kesme yüklemesi ile numuneye verilir. Buna karşılık, Test Yöntemi D3410/D3410M , saf kesme yüklemeli bir sıkıştırma test yöntemidir ve Test Yöntemi D695 , saf bir uçtan yüklemeli test yöntemidir.

Tek yönlü (0° kat yönelimli) kompozitlerin yanı sıra çok yönlü kompozit laminatlar, kumaş kompozitler, doğranmış fiber kompozitler ve benzer malzemeler test edilebilir.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler ayrı ayrı standart olarak kabul edilecektir. Testte inç-pound birimleri parantez içinde gösterilmiştir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer değildir; bu nedenle, her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılmalıdır. İki sistemden elde edilen değerlerin birleştirilmesi, standartla uyumsuzlukla sonuçlanabilir.

Polimer matrisli kompozitlerin sıkıştırma özelliklerini belirlemek için ek prosedürler, Test Yöntemleri D3410/D3410M , D5467/D5467M ve D695'te bulunabilir .

Bu standart, varsa kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D6641 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp