ASTM D6671 Tek Yönlü Elyaf Takviyeli Polimer Matris Kompozitlerin Katmanlar Arası Kırılma Tokluğu için Test

ASTM Testleri

ASTM D6671 Tek Yönlü Elyaf Takviyeli Polimer Matris Kompozitlerin Katmanlar Arası Kırılma Tokluğu için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D6671 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,sürekli fiber takviyeli kompozit malzemelerin katmanlar arası kırılma tokluğunu belirlemek için kullanılır.

ASTM D6671 Tek Yönlü Elyaf Takviyeli Polimer Matris Kompozitlerin Katmanlar Arası Kırılma Tokluğu için Test

Yapışkan bağlantı testlerinde de kullanılabilir. Bu test yöntemi, kırılgan ve sert tek fazlı polimer matrislere sahip tek yönlü karbon fiber bant laminatlarından oluşan kompozitlerin kullanımı için tasarlanmıştır.

Bu test yönteminin ve ilgili fikstürün önemli bir özelliği, istenen Mod I ila Mod II oranlarında testler gerçekleştirme yeteneğidir. Halihazırda mevcut olan diğer test yöntemlerinin çoğu, yalnızca belirli katsayıların uygulanmasına izin verir veya ilişki iyi tanımlanmamıştır.

Test numunesi tipik olarak 4,5" ila 7" uzunluğunda, 0,8" ila 1,0" genişliğinde ve 0,12" ila 0,20" kalınlığındadır. Bir ucunda orta düzlemde 1,5" ila 3,0" uzunluğunda yapışkan olmayan bir ek içerir. Menteşeler bu uçta numunenin üstüne ve altına yapıştırılır veya cıvatalanır.

İki menteşeden biri daha sonra tabanın sağ ucuna, diğeri ise yükleme kolunun sağ ucuna sabitlenir.Yükleme kolunun sol ucunda bir boyunduruk üzerinden bir kuvvet uygulanacaktır. Uygulanan kuvvete karşı yük noktası yer değiştirmesi ve buna karşılık gelen yayılan çatlağın uzunluğu kaydedilir.

Bu standart, varsa kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D6671 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp