ASTM D6701 Nonwoven ve Plastik Bariyerler Üzerinden Su Buharı İletim Oranlarının Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D6701 Nonwoven ve Plastik Bariyerler Üzerinden Su Buharı İletim Oranlarının Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D6701 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, dokunmamış ve plastik bariyer malzemelerden günde 500 ila 100.000 g/m² arasında değişen su buharı iletim hızının belirlenmesi için bir prosedürü kapsar. Yöntem, filmler, tek veya çok katmanlı sentetik veya doğal polimerlerden oluşan bariyerler, dokunmamış kumaş ve kalınlığı 3 mm'ye (0,1 inç) kadar olan filmlerle kaplanmış dokunmamış kumaşlara uygulanabilir.

ASTM D6701 Nonwoven ve Plastik Bariyerler Üzerinden Su Buharı İletim Oranlarının Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi

Bu test yönteminin amacı, bariyer malzemelerinin WVTR'si için değerler elde etmektir. WVTR, malzemelerin önemli bir özelliğidir ve raf ömrü ile ilgili olabilir. Bu test yöntemi, su buharı iletim hızının (WVTR) ve su buharı geçirgenliğinin belirlenmesini sağlar.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilecektir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticaretin Önündeki Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan Uluslararası Standartların, Kılavuzların ve Tavsiyelerin geliştirilmesine ilişkin ilkeler kararında belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D6701 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp