ASTM D6743 Organik Isı Transfer Akışkanlarının Termal Stabilitesi için Test

ASTM Testleri

ASTM D6743 Organik Isı Transfer Akışkanlarının Termal Stabilitesi için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D6743 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, kullanılmayan organik ısı transfer akışkanlarının termal stabilitesinin belirlenmesini kapsar.

ASTM D6743 Organik Isı Transfer Akışkanlarının Termal Stabilitesi için Test

Prosedür, kaynama noktalarının hem üstündeki hem de altındaki sıcaklıklarda ısı transferi için kullanılan sıvılara uygulanabilir (aksi belirtilmedikçe metin boyunca normal kaynama noktasına atıfta bulunur). Maksimum yığın çalışma sıcaklığı 260 °C (500 °F) ile 454 °C (850 °F) arasında olan sıvılar için geçerlidir.

Prosedür, kritik sıcaklığının üzerindeki bir sıvıyı test etmek için kullanılmamalıdır. Bu test yönteminde, uçucu bozunma ürünleri test sırasında sıvı ile sürekli temas halindedir. Bu test yöntemi, termal stabilite eşiğini (uçucu yağ parçalarının oluşmaya başladığı sıcaklık) ölçmeyecek, bunun yerine belirli bir sıcaklık ve test süresi için meydana gelen yığın parçalanmayı gösterecektir.

260 °C'nin (500 °F) üzerindeki sıcaklıklarda potansiyel ayrışma ve yüksek basınçlı gaz oluşumu meydana gelebileceğinden, bu test yöntemini sulu sıvılar veya bu sıcaklıklarda yüksek basınçlı gaz oluşturan diğer sıvılar için kullanmayın.

Bu test yönteminin siloksan bazlı ısı transfer akışkanlarına uygulanabilirliği belirlenmemiştir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D6743 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp