ASTM D6749 Petrol Ürünlerinin Akma Noktası için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D6749 Petrol Ürünlerinin Akma Noktası için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D6749 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, numune soğutulurken numune yüzeyine hafif pozitif bir hava basıncı uygulayan otomatik bir aparat ile petrol ürünlerinin akma noktasının belirlenmesini kapsar.

ASTM D6749 Petrol Ürünlerinin Akma Noktası için Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi, -57 ila +51°C arasındaki sıcaklık aralığını kapsayacak şekilde tasarlanmıştır; bununla birlikte, (1998) laboratuvarlar arası test programına dahil edilen sıcaklık aralığı sadece -51 ila 11°C arasındaki sıcaklık aralığını kapsıyordu.

Bu test yönteminden elde edilen test sonuçları, 1 veya 3°C test aralıklarında belirlenebilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticaretin Önündeki Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan Uluslararası standartların, kılavuzların ve tavsiyelerin geliştirilmesine ilişkin ilkeler kararında belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D6749 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp