ASTM D676 UNS N08367 Kaynaklı Boru için Test

ASTM Testleri

ASTM D676 UNS N08367 Kaynaklı Boru için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D676 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, genel korozyon uygulamaları için sınırlı çap ve kalınlığa sahip UNS N08367 kaynaklı boruyu kapsar.

ASTM D676 UNS N08367 Kaynaklı Boru için Test

Tüp, ek dolgu metali olmadan otomatik bir kaynak işlemi ile yassı haddelenmiş alaşımdan imal edilecektir. Tüp, oksit giderilmiş olarak döşenmelidir. Malzeme karbon, manganez, silikon, fosfor, kükürt, krom, nikel, molibden, azot, demir ve bakırdan oluşacaktır.

Tüp aşağıdaki testlere tabi tutulmalıdır:

  • Hidrostatik,
  • Pnömatik,
  • Girdap akımı,
  • Ultrasonik test.

Malzeme ayrıca çekme, düzleştirme, flanş, ters bükme ve tahribatsız test gerekliliklerine tabi olacaktır. Dış boru çapına göre belirli bir duvar boyutu için ters bükme testi uygulanamaz. Tahribatsız test, basınç testi veya elektrik testini içerir.Test sonuçları, herhangi bir çatlama veya kusur kanıtı göstermemelidir.

Bu spesifikasyonun kapsadığı boru boyutları , dış çapta 1 / 8 ila 5 inç (3,2 ila 127 mm) ve duvar kalınlığında 0,015 ila 0,320 inç (0,38 ila 8,13 mm) arasındadır.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Üretici tarafından sağlanan bu ürün/malzeme için uygun Malzeme Güvenlik Bilgi Formunda (MSDS) tanımlananlar da dahil olmak üzere tüm tehlikelere aşina olmak, uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır. ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirleyin.

EUROLAB, üreticilere ASTM D676 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp