ASTM D6797 Kumaşların Patlama Mukavemeti için Standart Test Yöntemi - Sabit Uzama Hızı (CRE) Top Patlama Testi

ASTM Testleri

ASTM D6797 Kumaşların Patlama Mukavemeti için Standart Test Yöntemi - Sabit Uzama Hızı (CRE) Top Patlama Testi

ASTM D6797 testi, kumaş rulolarından veya giysilerden alınan kumaşlardan alınan dokuma ve örme tekstillerin patlama mukavemeti ölçümünü tanımlar.

ASTM D6797 Kumaşların Patlama Mukavemeti için Standart Test Yöntemi - Sabit Uzama Hızı (CRE) Top Patlama Testi

Hidrolik veya pnömatik bir makine ile patlama mukavemetinin ölçümü için Test Yöntemi D3786'ya bakın . Bir bilye patlama mekanizması aracılığıyla patlama kuvvetinin ölçümü için, Test Yöntemi D3787'ye bakın.

Sabit Hareket Hızı (CRT) makineleri ve Sabit Uzatma Hızı (CRE) makinelerinin farklı sonuçlar verdiği gösterilmiştir. Bir CRT cihazı kullanırken Test Yöntemi D3787'ye bakın.

SI birimlerinde veya ABD geleneksel birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir, ancak birbirinden bağımsız olarak kullanılmalıdır. ABD geleneksel birimleri yaklaşık olabilir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kumaş numuneleri bir cıvata veya rulodan kesilmelidir. Kumaşın cıvatasının ortasından numuneler kullanılmalıdır. Her kare numune 5x5 inç ölçülerindedir.

Fikstür üzerindeki top 1 inç çapında ve küreseldir. Alt bağlantı deliğinin iç çapının çapı 1,75 inç olmalıdır. Fikstür plakalarında numuneyi tutmaya yardımcı olan özel oluklar vardır.

Patlama mukavemeti, test sırasında görülen maksimum tepe yükü ile verilir. Pozitif bir test sonucu için numunenin yırtılması gerekir. Birçok kalite kontrol departmanı 5'lik bir numune partisi alacak ve sonuçların ortalamasını alacaktır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, laboratuvar test hizmetleri çerçevesinde, ASTM D6797 Kumaşların Patlama Mukavemeti için Standart Test Yöntemi - Sabit Uzama Hızı (CRE) Top Patlama Testi kapsamında test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp