ASTM D698 Standart Çaba Kullanan Toprağın Laboratuvar Sıkıştırma Standart Testi

ASTM Testleri

ASTM D698 Standart Çaba Kullanan Toprağın Laboratuvar Sıkıştırma Standart Testi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte ASTM D698 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar.  Bu standart, 4 veya 6-in'de sıkıştırılmış zeminlerin kuru birim ağırlığı (sıkıştırma eğrisi) ile kalıplama suyu içeriği arasındaki ilişkiyi belirlemek için kullanılan laboratuvar sıkıştırma yöntemleri için kullanılır.

ASTM D698 Standart Çaba Kullanan Toprağın Laboratuvar Sıkıştırma Standart Testi

Topraklar ve toprak-agrega karışımları, doğal olarak oluşan ince veya kaba taneli topraklar veya doğal toprakların bileşimleri, karışımları, doğal ve işlenmiş toprakların karışımları ve çakıl veya ezilmiş kaya gibi agregalar olarak kabul edilerek testler bu koşullara göre gerçekleştirilir.

ASTM D698, çeşitli inşaat uygulamaları için zeminlerin uygunluğunu değerlendirmek için inşaat mühendisliği ve jeoteknik mühendisliğinde yaygın olarak kullanılır. Toprak işlerinde ve bentlerde kullanılmak üzere toprakların optimum nem içeriğini ve maksimum kuru birim ağırlığını belirlemek için de kullanılır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D698 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipler ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp