ASTM D7028 Dinamik Mekanik Analiz ile Polimer Matris Kompozitlerin Cam Geçiş Sıcaklığı için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D7028 Dinamik Mekanik Analiz ile Polimer Matris Kompozitlerin Cam Geçiş Sıcaklığı için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D7028 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, kuru veya ıslak (neme şartlandırılmış) belirleme prosedürünü kapsar. ) yüksek modüllü, 20 GPa (> 3 × 106 psi), fiberler içeren polimer matrisli kompozitlerin cam geçiş sıcaklığı (Tg ) Dinamik mekanik analizör (DMA) altında, Dynamic'in belirli bir alt kümesi olan eğilme salınım modu altında Mekanik Analiz (DMA) yöntemi.

ASTM D7028 Dinamik Mekanik Analiz ile Polimer Matris Kompozitlerin Cam Geçiş Sıcaklığı için Standart Test Yöntemi

Cam geçiş sıcaklığı, ölçülen fiziksel özelliğe, ölçüm aparatının tipine ve kullanılan deneysel parametrelere bağlıdır. Bu test yöntemiyle ("DMA Tg" olarak anılır) belirlenen camsı geçiş sıcaklığı, aynı test numunesi üzerinde diğer ölçüm teknikleriyle bildirilenle aynı olmayabilir.

Bu test yöntemi öncelikle sürekli, yönlendirilmiş, yüksek modüllü fiberlerle güçlendirilmiş polimer matrisli kompozitler için tasarlanmıştır. Saf reçine gibi diğer malzemeler, anlamlı sonuçlar elde etmek için bu test yönteminden standart olmayan sapmalar gerektirebilir.

SI birimlerinde verilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde belirtilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticaretin Önündeki Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan uluslararası standartların, kılavuzların ve tavsiyelerin geliştirilmesine ilişkin ilkeler kararında belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D7028 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp