ASTM D7042 Stabinger Viskozimetre ile Sıvıların Dinamik Viskozitesi ve Yoğunluğu için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D7042 Stabinger Viskozimetre ile Sıvıların Dinamik Viskozitesi ve Yoğunluğu için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D7042 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, hem şeffaf hem de opak olan sıvı petrol ürünleri ve ham petrollerin hem dinamik viskozitesinin (η) hem de yoğunluğunun (ρ), eşzamanlı ölçümü için bir prosedürü kapsar ve belirtir.

ASTM D7042 Stabinger Viskozimetre ile Sıvıların Dinamik Viskozitesi ve Yoğunluğu için Standart Test Yöntemi

Kinematik viskozite, ν, dinamik viskozitenin, η, aynı test sıcaklığında elde edilen yoğunluğa, ρ bölünmesiyle elde edilebilir.

Bu test yönteminden elde edilen sonuç, numunenin davranışına bağlıdır ve öncelikle kesme gerilimi ve kesme hızının orantılı olduğu sıvılara uygulanmaya yöneliktir (Newton akış davranışı).

Kesinlik yalnızca, hassasiyet ve önyargı ile ilgili bölüm 15'te belirtilen malzemeler, viskozite aralıkları, yoğunluk aralıkları ve sıcaklıklar için belirlenmiştir. Test yöntemi, daha geniş bir malzeme yelpazesine, viskoziteye, yoğunluğa ve sıcaklığa uygulanabilir. Kesinlik ve sapma ile ilgili Bölüm 15'te listelenmeyen malzemeler için kesinlik ve sapma geçerli olmayabilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D7042 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp