ASTM D7094 Modifiye Sürekli Kapalı Kap (MCCCFP) Test Cihazı ile Parlama Noktası için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D7094 Modifiye Sürekli Kapalı Kap (MCCCFP) Test Cihazı ile Parlama Noktası için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D7094 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, 2 mL'lik bir numune boyutu, 7 mL'lik bir kap boyutu ve 2.5°C'lik bir ısıtma hızı kullanan sürekli kapalı bir kap test cihazı ile yakıtların, yağlama yağlarının, çözücülerin ve diğer sıvıların parlama noktasının belirlenmesini kapsar.

ASTM D7094 Modifiye Sürekli Kapalı Kap (MCCCFP) Test Cihazı ile Parlama Noktası için Standart Test Yöntemi

Bu parlama noktası test yöntemi dinamik bir yöntemdir ve belirli sıcaklık artış oranlarına bağlıdır. Mevcut birçok parlama noktası test yönteminden biridir ve bu da dahil olmak üzere her parlama noktası test yöntemi ampirik bir yöntemdir.

Bu test yöntemi, test odasına enjekte edilen hava ile kapalı fakat sızdırmaz bir kap kullanır.

Bu test yöntemi, 35°C ila 225°C arasında parlama noktasına sahip numunelerin test edilmesi için uygundur.

Kullanıcının spesifikasyonu, bu yöntem dışında tanımlanmış bir parlama noktası yöntemi gerektiriyorsa, ne bu yöntem ne de başka herhangi bir test yöntemi, karşılaştırmalı veriler ve şartname hazırlayıcıdan bir anlaşma alınmadan, öngörülen test yönteminin yerine kullanılmamalıdır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir. Sıcaklıklar santigrat derece, basınç ise kilo-Paskal cinsindendir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D7094 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp