ASTM D7097 Termo-Oksidasyon Motor Yağı Simülasyon Testi

ASTM Testleri

ASTM D7097 Termo-Oksidasyon Motor Yağı Simülasyon Testi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D7097 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, 285 °C'de oksidatif ve katalitik koşullar altında ince bir film halinde çubuk üzerinden 8,5 g motor yağının tekrar tekrar geçişine maruz bırakılan özel olarak yapılmış bir test çubuğu üzerinde oluşan tortu kütlesini belirleme prosedürünü kapsar.

ASTM D7097 Termo-Oksidasyon Motor Yağı Simülasyon Testi

Orta Derecede Yüksek Sıcaklık Termo-Oksidasyonlu Motor Testi (TEOST MHT 2 ) test yönteminin laboratuvarlar arası bir çalışmadan elde edildiği şekliyle uygulanabilirlik aralığı yaklaşık 10 mg ila 100 mg'dır. Bununla birlikte, deneyimler, 1 mg'dan 150 mg'a veya daha fazla depozit değerlerinin elde edilebileceğini göstermektedir.

Bu test yöntemi, patentli bir alet, yöntem ve üretici tarafından izlenebilir ve özellikle test yönteminin uygulaması ve kesinliği için yapılmış patentli, numaralandırılmış ve tescilli depozitör çubukları kullanır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir.

Bir SI birimi olmamasına rağmen, SI tarafından desimetre küp (dm 3 ) için özel ad olan litreye (L) ve SI santimetre küp (cm 3 ) için mililitreye (mL) izin verilir. Benzer şekilde, özel adı milimetre (mm), SI tarafından uzunluk ölçümü olarak kabul edilir.

Bu standart, varsa kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D7097 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp