ASTM D7098 İnce Film Oksijen Alımı Katalizörü B ile Yağlayıcıların Oksidasyon Kararlılığı için Test

ASTM Testleri

ASTM D7098 İnce Film Oksijen Alımı Katalizörü B ile Yağlayıcıların Oksidasyon Kararlılığı için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D7098 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, ince film oksijen alımı (TFOUT) Katalizörü B ile yağlayıcıların oksidasyon kararlılığını kapsar.

ASTM D7098 İnce Film Oksijen Alımı Katalizörü B ile Yağlayıcıların Oksidasyon Kararlılığı için Test

Bu test yöntemi, petrol ürünlerinin oksidasyon kararlılığını değerlendirir ve orijinal olarak, belirli bir yeniden rafine edilip edilmediğini göstermek için bir tarama testi olarak geliştirilmiştir.

Test, oksijen basıncı altında bir basınçlı kap içinde 160 °C'de gerçekleştirilir ve numune, çalışan bir motordaki yağ koşullarını kısmen simüle etmek için bir metal katalizör paketi, bir yakıt katalizörü ve su içerir. Ek olarak, test yöntemi o zamandan beri petrol ürünlerinin oksidasyon testi olarak geniş çapta faydalı bulunmuştur.

İndüksiyon süresinin uygulanabilir aralığı birkaç dakikadan birkaç yüz dakikaya kadar veya daha fazladır. Ancak, bu test yönteminde kesinlik ifadelerini geliştirmek için kullanılan indüksiyon süreleri aralığı 40 dakika ile 280 dakika arasındaydı.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D7098 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp