ASTM D7137 Hasarlı Polimer Matris Kompozit Plakaların Basınç Kalıntı Mukavemet Özellikleri için Test

ASTM Testleri

ASTM D7137 Hasarlı Polimer Matris Kompozit Plakaların Basınç Kalıntı Mukavemet Özellikleri için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D7137 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, sıkıştırma kuvvetinin uygulanmasından önce ağırlık düşürme etkisine tabi tutulmuş çok yönlü polimer matrisli kompozit lamine plakaların sıkıştırma artık mukavemet özelliklerini kapsar .

ASTM D7137 Hasarlı Polimer Matris Kompozit Plakaların Basınç Kalıntı Mukavemet Özellikleri için Test

Kompozit malzeme formları, çok yönlü fiber yönelimli ve test yönüne göre hem simetrik hem de dengeli olan sürekli fiber takviyeli polimer matrisli kompozitlerle sınırlıdır.

Düşürme ağırlığıyla etkilenmiş plakaların artık mukavemetini belirlemek için kullanıldığında, bu test yöntemine genel olarak Darbeden Sonra Sıkıştırma veya CAI yöntemi denir.

Standart, bir stabilizasyon fikstürü kullanılarak basınç yüklemesi altında test edilen, daha önce hasar veren bir olaya maruz kalmış düz, dikdörtgen bir kompozit plaka kullanır.

Elde edilen hasar toleransı özellikleri, plakaya verilen hasarın tipine, geometrisine ve konumuna özeldir.

Bu test yöntemiyle oluşturulan özellikler, numune geometrisi, yerleştirme, hasar türü, hasar boyutu, hasar yeri ve sınır koşullarını içeren çeşitli faktörlere büyük ölçüde bağlıdır. Bu nedenle, sonuçlar genellikle diğer konfigürasyonlara ölçeklenebilir değildir ve test edilen geometrik ve fiziksel koşulların kombinasyonuna özeldir.

Bu test yöntemi, hasar görmemiş polimer matrisli kompozit plakaları test etmek için kullanılabilir, ancak tarihsel olarak bu tür testler, nispeten yüksek oranda istenmeyen arıza modları göstermiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D7137 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp