ASTM D714 Boyaların Kabarma Derecesini Değerlendirmek için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D714 Boyaların Kabarma Derecesini Değerlendirmek için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D714 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, boya sistemleri kabarmaya neden olacak koşullara maruz kaldığında gelişebilecek kabarma derecesini değerlendirmek için fotoğrafik referans standartlarını kullanır.

ASTM D714 Boyaların Kabarma Derecesini Değerlendirmek için Standart Test Yöntemi

Öncelikle metal ve diğer gözeneksiz yüzeylerde kullanılması amaçlanmış olsa da, bu test yöntemi, kabarcıkların boyutu bu referans standartların kapsamına giriyorsa, ahşap gibi gözenekli yüzeylerdeki kabarcıkları değerlendirmek için kullanılabilir. Referans standartlar bir performans spesifikasyonu olarak kullanıldığında, boya sisteminin izin verilen kabarma derecesi, alıcı ve satıcı tarafından kararlaştırılacaktır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, dünya ticaret örgütü ticaretin önündeki teknik engeller (TBT) komitesi tarafından yayınlanan uluslararası standartların, kılavuzların ve tavsiyelerin geliştirilmesine ilişkin ilkeler kararında belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D714 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp