ASTM D7158 Asfalt Zonaların Rüzgar Direnci için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D7158 Asfalt Zonaların Rüzgar Direnci için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D7158 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, üreticinin talimatlarına göre uygulandığında ve belirli koşullar altında mühürlendiğinde asfalt zonaların rüzgar direncini hesaplama prosedürünü kapsar.

ASTM D7158 Asfalt Zonaların Rüzgar Direnci için Standart Test Yöntemi

Rüzgara karşı kenetlenme veya ürün rijitliğine dayalı shingle tasarımları bu test yöntemi kullanılarak değerlendirilemez. Yöntem, belirli bir hızda rüzgarın etkisiyle shingle'a uygulanan kaldırma kuvvetini hesaplar ve bunu shingle'ın mekanik kaldırma direnciyle karşılaştırır. Bir shingle'ın belirli bir temel rüzgar hızında, ölçülen kaldırma direnci o hız için hesaplanan kaldırma kuvvetini (3 saniyelik şiddetli rüzgar, ASCE 7) aştığı zaman rüzgara dayanıklı olduğu belirlenir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilecektir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticaretin Önündeki Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan Uluslararası Standartların, Kılavuzların ve Tavsiyelerin geliştirilmesine ilişkin ilkeler kararında belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D7158 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp