ASTM D721 Petrol Mumlarının Yağ İçeriği için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D721 Petrol Mumlarının Yağ İçeriği için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D721 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, Test Yöntemi D938'e göre belirlendiği üzere donma noktası 30°C (86°F) veya daha yüksek olan ve %15'ten fazla olmayan yağ içeren petrol mumlarındaki yağın belirlenmesini kapsar.

ASTM D721 Petrol Mumlarının Yağ İçeriği için Standart Test Yöntemi

Yağ içeriği %5'ten fazla olan bazı mum türlerinde MEK ile uyumsuzluk olabilir ve bu da iki sıvı fazın oluşmasına neden olabilir. Bu meydana gelirse, test yöntemi test edilen malzemeye uygulanamaz.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticaretin Önündeki Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan uluslararası standartların, kılavuzların ve tavsiyelerin geliştirilmesine ilişkin ilkeler kararında belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D721 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp