ASTM D7264 Polimer Matrisli Kompozit Malzemelerin Eğilme Özellikleri için Test

ASTM Testleri

ASTM D7264 Polimer Matrisli Kompozit Malzemelerin Eğilme Özellikleri için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D7264 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, polimer matrisli kompozitlerin eğilme sertliği ve mukavemet özelliklerini belirler.

ASTM D7264 Polimer Matrisli Kompozit Malzemelerin Eğilme Özellikleri için Test

Prosedür A– Basitçe desteklenen bir kiriş üzerinde merkez yüklemeyi kullanan üç noktalı bir yükleme sistemi.

Prosedür B – Yük noktaları arasındaki mesafe destek açıklığının yarısı kadar olan, bitişik destek noktalarından eşit aralıklarla yerleştirilmiş iki yük noktası kullanan dört noktalı bir yükleme sistemi.

Geometriyi standartlaştırmak ve hesaplamaları basitleştirmek için destek açıklığının hem üçte birinde hem de yarısında yüklemeye izin veren Test Yöntemi D6272'den farklı olarak, bu standart destek açıklığının yalnızca yarısında yüklemeye izin verir.

Karşılaştırma amacıyla, iki prosedür genellikle biraz farklı özellik değerleri verdiğinden, tüm testler için aynı prosedürün kullanılması şartıyla testler her iki test prosedürüne göre yapılabilir.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak ayrı olarak kabul edilmelidir. Her sistemde belirtilen değerler mutlaka kesin eşdeğerler değildir; bu nedenle standarda uygunluğu sağlamak için her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılmalı ve iki sistemden elde edilen değerler birleştirilmemelidir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D7264 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp