ASTM D732 Punch Tool ile Plastiklerin Kesme Mukavemeti için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D732 Punch Tool ile Plastiklerin Kesme Mukavemeti için Standart Test Yöntemi

Bu standart, kalınlıkları 1,27 ila 12,7 mm (0,050 ila 0,500 inç) arasında olan levhalar, levhalar ve kalıplanmış şekiller şeklindeki plastiklerin kesme mukavemetini belirleme prosedürünü kapsar.

ASTM D732 Punch Tool ile Plastiklerin Kesme Mukavemeti için Standart Test Yöntemi

Zımba tipi bir aletle elde edilen kesme mukavemeti, mühendislik tasarımı için malzeme karşılaştırma veya veri elde etmenin bilinen yöntemlerinden biridir. Bununla birlikte, son kullanım uygulaması için, bu test yönteminde dikkate alınmayan, gerilmeyi yoğunlaştıran geometriler ve kesme hızları gibi, kesme mukavemetini derinden etkileyebilecek birçok faktörün olabileceği kabul edilmelidir.

Bir plastik veya filmin iki metal kenar arasında kesildiğinde akacağı yükü belirlemek için kesme mukavemeti testi kullanılır. Kesme mukavemeti sonuçları, kesme yüklerine maruz kalma eğiliminde olan film ve levha ürünlerinin tasarımcıları için veya uygulanan ezilme yüklerinin bir risk olduğu uygulamalarda önemlidir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D732 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp