ASTM D737 Tekstil Kumaşlarının Hava Geçirgenliği için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D737 Tekstil Kumaşlarının Hava Geçirgenliği için Standart Test Yöntemi

ASTM D737 standardı, tekstil kumaşlarının hava geçirgenliğinin ölçümünü kapsar. Bu test yöntemi, dokuma kumaşlar, dokunmamış kumaşlar, hava yastığı kumaşları, battaniyeler, havlı kumaşlar, örme kumaşlar, katmanlı kumaşlar ve havlı kumaşlar dahil olmak üzere çoğu kumaş için geçerlidir.

ASTM D737 Tekstil Kumaşlarının Hava Geçirgenliği için Standart Test Yöntemi

Kumaşlar, işlenmemiş, büyük ölçüde boyutlandırılmış, kaplanmış, reçineyle işlenmiş veya başka şekilde işlem görmüş olabilir.

Bilinen bir kumaş alanından dikey olarak geçen hava akış hızı, iki kumaş yüzeyi arasında önceden belirlenmiş bir hava basıncı farkı elde etmek için ayarlanır. Bu hava akış hızından kumaşın hava geçirgenliği belirlenir.

ASTM D737 Test Prosedürü

Sözleşme emrinde aksi belirtilmedikçe, numuneler 21 +/- 1°C (70 +/- 2°F) ve 65 +/- %2 bağıl nem ile standart atmosfere ayarlanmalıdır. Numuneleri dikkatli bir şekilde işleyin ve doğal durumunu değiştirmesini önleyin. Her numuneyi hava geçirgenliği test cihazının test kafasına yerleştirin ve testi kullanım kılavuzu olarak kontrol edin. Şartlandırılmış su basıncında, kullanım kılavuzuna uygun testler yapmak. Kullanım kılavuzu yoksa, 125 Pa (12,7 mm veya 0,5 inç su) su basıncı kullanın. Yüksek doğruluk sağlamak için test sayısı en az dörttür.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, laboratuvar test hizmetleri çerçevesinde, ASTM D737 Tekstil Kumaşlarının Hava Geçirgenliği için Standart Test Yöntemi kapsamında test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp