ASTM D7386 Tek Parsel Dağıtım Sistemleri için Paketlerin Performans Testi için Standart

ASTM Testleri

ASTM D7386 Tek Parsel Dağıtım Sistemleri için Paketlerin Performans Testi için Standart

EUROLAB laboratuvar ASTM D7386 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. ASTM D7386 standardı, 150 libre'ye kadar ancak onu aşmayan sevkıyat birimlerinin kabiliyetini değerlendirmek için tek tip bir temel sağlar (68 kg), dağıtım ortamıyla ilgili tehlikelere dayanacak tek koli dağıtım sistemine yöneliktir. Bu, dağıtım döngülerinde karşılaşılan bir dizi beklenen tehlike unsurundan oluşan bir test planına tabi tutularak gerçekleştirilir.

ASTM D7386 Tek Parsel Dağıtım Sistemleri için Paketlerin Performans Testi için Standart

Bu uygulama, malzeme spesifikasyonlarının veya mevcut sevkiyat öncesi test prosedürlerinin yerini almayı amaçlamamaktadır. Bu uygulamanın tehlikeli maddelerle kullanıma uygunluğu belirlenmemiştir.

Performans testi için ünite, test tamamlanana kadar açılmamalıdır. Ancak testler tasarım geliştirme amaçlı yapılıyorsa, içeriğinin durumunu değerlendirmek için konteynerin çeşitli noktalardan açılması faydalı olabilir.

Test numunesi, ASTM D7386 tarafından belirtilen standartlara uygun olarak hazırlanmalıdır. Test numuneleri, eksiksiz sevkıyat birimlerinin temsili numuneleridir. Aynı derecede önemli olan, örneklerin sahada kullanılan gerçek içerikleri içermesi tavsiye edilir.

Test numunesi yerinde monte edilmek yerine test laboratuvarına gönderilirse, teste başlamadan önce herhangi bir hasar olamaz.

ASTM D7386 bütünlük testi hedefleri, kaç çoğaltmanın gerekli olduğunu belirleyecektir. Ancak, testin tekrarlanması önerilir. Bu sonuçta daha doğru sonuçlar sağlayacaktır. Testten önce test numunesi incelenir ve etiketlenir.

Etiketleme, konteyner tipine göre belirlenir: taşıyıcı tarafından taşınmak üzere torbalanmış küçük kaplar, çuvallar, torbalar, dikdörtgen kaplar ve silindirik kaplar. Test numunesi, gerekirse testten önce şartlandırılmalı veya ön şartlandırılmalıdır.

ASTM D7386 uyumluluk kriterleri, başarılı-başarısız yargısından nicel puanlamaya veya analize kadar değişebilir. Kabul kriterlerinin şekli ve içeriği, koşullara bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Kabul kriterlerinin yaygın bir örneği:

  • Kriter 1- ürün hasarsızdır
  • Kriter 2- paket bozulmamış
  • Kriter 3- hem kriter 1 hem de 2

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz EUROLAB, sayısız test, ölçüm, analiz ve değerlendirme çalışmaları arasında, eğitimli ve uzman kadrosu ve ileri teknolojik donanımı ile ulusal ve uluslararası standartlar çerçevesinde, tek parsel dağıtım sistemleri için paketlerin performans testi için standart hizmetleri vermektedir. ASTM D7386 standardı kapsamında test hizmeti almak için EUROLAB ile iletişime geçin.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp