ASTM D746 Darbeye Göre Plastiklerin ve Elastomerlerin Kırılganlık Sıcaklığı Test Standardı

ASTM Testleri

ASTM D746 Darbeye Göre Plastiklerin ve Elastomerlerin Kırılganlık Sıcaklığı Test Standardı

EUROLAB laboratuvar ASTM D746 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, plastiklerin ve elastomerlerin (Terminology D883 tarafından tanımlandığı gibi ) belirtilen darbe koşulları altında gevrek bozulma gösterdiği sıcaklığın belirlenmesini kapsar. İki rutin muayene ve kabul prosedürü de sağlanmaktadır.

ASTM D746 Darbeye Göre Plastiklerin ve Elastomerlerin Kırılganlık Sıcaklığı Test Standardı

Kauçukları darbe kırılganlığı açısından test ederken test yöntemi D2137'yi kullanın. Plastik kaplamayı darbe kırılganlığı açısından test ederken test yöntemi D1790'ı kullanın.

Cıva dolu termometrelerle ilişkili potansiyel güvenlik ve çevresel tehlikeler nedeniyle, alternatif sıcaklık ölçüm cihazlarının (termokupllar ve RTD'ler gibi) kullanılması teşvik edilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D746 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp