ASTM D7791 Plastiklerin Tek Eksenli Yorulma Özellikleri için Test

ASTM Testleri

ASTM D7791 Plastiklerin Tek Eksenli Yorulma Özellikleri için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D7791 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, ek eksenli yüklemede plastiklerin dinamik yorulma özelliklerinin belirlenmesini kapsar.

ASTM D7791 Plastiklerin Tek Eksenli Yorulma Özellikleri için Test

Bu yöntem sert ve yarı sert plastiklere uygulanabilir. Bu özelliklerin belirlenmesi için çekme ve basma kabiliyetine sahip tek eksenli yükleme sistemleri kullanılmaktadır. Gerilme ve gerinim seviyeleri, gerinim ve gerilimlerin nispeten elastik olduğu malzemenin orantısal sınırlarının altındadır.

Bu test yöntemi iki prosedürle kullanılabilir:

  • Prosedür A , gerilimde yorulma testi.
  • Prosedür B , sıkıştırmada yorulma testi, sadece sert plastikler için.

Karşılaştırmalı testler, prosedürün test edilen malzeme için tatmin edici bulunması şartıyla, her iki prosedüre göre de yapılabilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilecektir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D7791 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp