ASTM D7820 Motor Soğutucu Korozyona Karşı Koruma Testi

ASTM Testleri

ASTM D7820 Motor Soğutucu Korozyona Karşı Koruma Testi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte ASTM D7820 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test, yeni, kullanılmış veya geri dönüştürülmüş motor soğutma sıvılarının veya bunların kombinasyonlarının yüksek sıcaklıkta oksitleyici test koşulları altında motor soğutma sıvısı performansını değerlendirmek için hızlandırılmış bir test yöntemi sağlar.

ASTM D7820 Motor Soğutucu Korozyona Karşı Koruma Testi

Test yöntemi, oksidasyon kararlılığını belirlemek için bir tarama aracı olarak da hizmet edebilir. Bir motor soğutma sıvısı formülasyonunun gerçek hizmeti, yalnızca daha kapsamlı tezgah, dinamometre ve saha testleri ile belirlenebilir.

Bu test yöntemi, bir döner basınçlı kap kullanılarak hızlandırılmış termal ve oksitleyici koşullar altında motor soğutma suyu korozyon korumasının ve kararlılığının belirlenmesini kapsar.

Test sırasında motor soğutma sıvısı, sıcaklık ve süre dahil olmak üzere bir dizi kontrollü koşula tabi tutulur. Soğutma sıvısı, bozulmaya karşı direnç gösterme ve performans özelliklerini zaman içinde koruma açısından test edilir. Test, soğutma sıvısının pH seviyesini koruma, korozyonu önleme ve birikintilerin ve diğer kirletici türlerinin oluşumunu önleme yeteneğini değerlendirir.

Genel olarak ASTM D7820, motor soğutma sıvılarının performansını değerlendirmek ve zamanla korozyona ve diğer hasar türlerine karşı yeterli koruma sağladıklarından emin olmak için otomotiv endüstrisinde önemli bir test yöntemidir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D7820 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipler ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp