ASTM D785 Plastiklerin ve Elektrik Yalıtım Malzemelerinin Rockwell Sertliği için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D785 Plastiklerin ve Elektrik Yalıtım Malzemelerinin Rockwell Sertliği için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D785 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, Rockwell sertlik test cihazı aracılığıyla plastiklerin ve ilgili plastik elektrik yalıtım malzemelerinin girinti sertliğini test etmek için iki prosedürü kapsar.

ASTM D785 Plastiklerin ve Elektrik Yalıtım Malzemelerinin Rockwell Sertliği için Standart Test Yöntemi

ASTM D785 testi yada Rockwell Sertlik testi, bir yük uygulandığında izlenim derinliğindeki net artışa dayalı bir sertlik ölçümüdür. Sertlik numaralarının birimi yoktur ve genellikle R, L, M, E ve K ölçeklerinde verilir. Daha yüksek sayılar daha sert malzemeleri gösterir.

Rockwell Sertlik test cihazının yüzeyine standart bir numune yerleştirilir. Küçük bir yük uygulanır ve gösterge sıfıra ayarlanır. Ana yük, bir kolun açılmasıyla uygulanır. 15 saniye sonra ana yük kaldırılır. Numunenin 15 saniye toparlanmasına izin verilir ve daha sonra hala küçük yük uygulanmış haldeyken sertlik kadrandan okunur.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D785 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp