ASTM D790 Güçlendirilmemiş ve Güçlendirilmiş Plastiklerin ve Elektrik Yalıtım Malzemelerinin Eğilme Özellikleri için Standart Test Yöntemleri

ASTM Testleri

ASTM D790 Güçlendirilmemiş ve Güçlendirilmiş Plastiklerin ve Elektrik Yalıtım Malzemelerinin Eğilme Özellikleri için Standart Test Yöntemleri

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D790 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemleri, doğrudan kalıplanmış levhalardan veya kalıplanmış şekillerden kesilmiş dikdörtgen çubuklar şeklindeki yüksek modüllü kompozitler ve elektrik yalıtım malzemeleri dahil, takviyesiz ve takviyeli plastiklerin eğilme özelliklerinin belirlenmesini kapsar.

ASTM D790 Güçlendirilmemiş ve Güçlendirilmiş Plastiklerin ve Elektrik Yalıtım Malzemelerinin Eğilme Özellikleri için Standart Test Yöntemleri

Bu test yöntemleri genellikle hem katı hem de yarı sert malzemelere uygulanabilir. Ancak, bu test yöntemlerinin %5,0 gerinim limiti içinde test numunesinin dış yüzeyinde kırılmayan veya kırılmayan malzemeler için eğilme dayanımı belirlenemez. Bu test yöntemleri, basit bir şekilde desteklenen bir kirişe uygulanan üç noktalı bir yükleme sistemini kullanır.

Prosedür A, esas olarak nispeten küçük sapmalarda kırılan malzemeler için tasarlanmıştır. Prosedür B, özellikle test sırasında büyük sapmalara maruz kalan malzemeler için tasarlanmıştır.

Malzeme spesifikasyonunda aksi belirtilmedikçe, eğilme özelliklerinin, özellikle eğilme modülünün ölçümü için Prosedür A kullanılacaktır. Prosedür B sadece eğilme mukavemetinin ölçümü için kullanılabilir. Prosedür A ile elde edilen tanjant modülü verileri, Prosedür B ile elde edilen karşılaştırılabilir verilere göre daha düşük standart sapmalar sergileme eğilimindedir.

Karşılaştırmalı testler, test edilen malzeme için prosedürün tatmin edici bulunması şartıyla, her iki prosedüre göre de yapılabilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D790 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp