ASTM D7919 Manuel veya Otomatik İşlemler Kullanarak Filtre Kalıntı Analizi (FDA) için Standart Kılavuz

ASTM Testleri

ASTM D7919 Manuel veya Otomatik İşlemler Kullanarak Filtre Kalıntı Analizi (FDA) için Standart Kılavuz

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D7919 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu kılavuz, hizmet içi yağlayıcı ve hidrolik filtreler tarafından yakalanan birikintileri çıkarmak ve çıkarılan birikintileri analiz etmek için kaldırma ve analiz teknikleri ile ilgilidir.

ASTM D7919 Manuel veya Otomatik İşlemler Kullanarak Filtre Kalıntı Analizi (FDA) için Standart Kılavuz

Bu kılavuzun amacı, makine bakım ve izleme personeline, makine durumunu belirleme aracı olarak filtre birikintisi analizi yapmak için bir kılavuz sağlamaktır. Filtre kirleticilerini 'normal' ve 'anormal' yağlama sistemi çalışmasıyla ilişkilendirmek, bir kirletici madde veya bileşen aşınmasıyla ilgili yağlama sistemi sorununun erken belirtilerini sağlar. Yağlama filtresi elemanı içinde toplanan kirletici maddenin analizi, arıza modunu, ilerleme hızını ve kirlenmenin kaynağını belirlemek için bir araç sağlar.

FDA, sıvı yerine filtrenin örneklenmesiyle geleneksel yağ analizinden farklıdır. Filtredeki kalıntılar analiz için çıkarılır. FDA, ekipman aşınmasını izlemenin etkili bir yoludur çünkü aşınma geçmişi, filtre matrisinde verimli bir şekilde yakalanır. Tipik olarak, filtre gözenek boyutundan daha büyük salınan tüm metal parçacıkların %95'inden fazlası filtrede tutulur.

Bu kılavuz, makine sağlığı durumunun izlenmesini desteklemek için filtrelerdeki birikintileri çıkarmak, toplamak ve analiz etmek için teknikler önerir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D7919 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp