ASTM D7946 İlk PH (I-PH), Petrol Ürünlerinin Değeri için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D7946 İlk PH (I-PH), Petrol Ürünlerinin Değeri için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D7946 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, yeni ve hizmette olan yağlayıcılarda başlangıç ​​pH'ının (i-pH) belirlenmesine yönelik prosedürleri kapsar.

ASTM D7946 İlk PH (I-PH), Petrol Ürünlerinin Değeri için Standart Test Yöntemi

Yeni ve kullanılmış yağlarda, i-pH değerini etkileyen özelliklere sahip olduğu düşünülebilecek bileşenler arasında organik ve inorganik asitler, esterler, fenolik bileşikler, laktonlar, reçineler, ağır metal tuzları, amonyak tuzları ve diğer zayıf maddeler bulunur.

Bu test yöntemi, hizmet içi yağlayıcıların renginden veya diğer özelliklerinden bağımsız olarak, oksitleyici koşullar altında kullanım sırasında veya biyogazların yanma işlemlerinin üfleme gazları tarafından kirlenme nedeniyle yağda meydana gelen nispi değişiklikleri belirtmek için kullanılır.

Başlangıç ​​pH'ı belirli denge koşulları altında yapılsa da, test yönteminin amacı, hizmet koşulları altında yağın performansını tahmin etmek için kullanılabilecek mutlak bir asidik özelliği ölçmek değildir. Demir içermeyen metallerin korozyonu ile başlangıç ​​pH değeri arasında genel bir ilişki bilinmemektedir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D7946 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp