ASTM-D822 Boya ve İlgili Kaplamaların Filtrelenmiş Açık Alev Karbon Ark Maruz Kalmaları için Standart Uygulama

ASTM Testleri

ASTM-D822 Boya ve İlgili Kaplamaların Filtrelenmiş Açık Alev Karbon Ark Maruz Kalmaları için Standart Uygulama

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM-D822 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu uygulama, uygulamalar G151 ve G152'ye göre gerçekleştirilen filtrelenmiş açık alevli karbon ark cihazlarında kaplamaların ve ilgili ürünlerin hızlandırılmış maruz kalma testi için test koşullarının seçimini kapsar.

ASTM-D822 Boya ve İlgili Kaplamaların Filtrelenmiş Açık Alev Karbon Ark Maruz Kalmaları için Standart Uygulama

Bu uygulama aynı zamanda test numunelerinin hazırlanmasını, kaplamalar için uygun test koşullarını ve test sonuçlarının değerlendirilmesini de kapsar.

Bir boyanın veya kaplamanın ışığa, ısıya ve suya maruz kalmanın neden olduğu fiziksel ve optik özelliklerinin bozulmasına direnme yeteneği birçok uygulama için çok önemli olabilir.

Bu uygulama, güneş ışığının, nemin ve ısının etkileri dahil olmak üzere son kullanım koşullarıyla ilişkili özellik değişikliklerine neden olmayı amaçlamaktadır. Bu uygulamada kullanılan maruz kalma, atmosferik kirlilik, biyolojik saldırı ve tuzlu suya maruz kalma gibi yerel hava olaylarının neden olduğu bozulmayı simüle etmeyi amaçlamaz.

Bu uygulama, uygulama D5031/D5031M'de açıklanan boyaların ve ilgili kaplamaların kapalı karbon arkı maruziyetlerini kapsamaz.

Bu ürünleri açığa çıkarmak için başka bir prosedür, örneklerin filtrelenmemiş açık alev veya kapalı karbon yaylarından daha kısa dalga boyları ve daha yüksek seviyelerde kısa dalga boylu radyasyon üreten filtrelenmemiş açık alevli bir karbon arkından radyasyona maruz bırakıldığı Uygulama D3361/D3361M kapsamındadır.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler ayrı ayrı standart olarak kabul edilecektir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle, her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılmalıdır. İki sistemden elde edilen değerlerin birleştirilmesi, standartla uyumsuzlukla sonuçlanabilir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM-D822 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp