ASTM D859 Suda Silika için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D859 Suda Silika için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar, ASTM D859 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, su ve atık sudaki silika tayinini; ancak analist, reaktif su çözeltileri için kesinlik ve doğruluk ifadelerinin farklı matrislerdeki sular için geçerli olmayabileceğini bilmelidir.

ASTM D859 Suda Silika için Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi, molibdat reaktif silikayı belirleyen kolorimetrik bir yöntemdir. Çoğu su için geçerlidir, ancak bazı sular, renk ve bulanıklıktan kaynaklanan parazitleri gidermek için filtrasyon ve seyreltme gerektirebilir.

Bu test yöntemi, sudaki molibdat reaktif silikanın fotometrik tayinini kapsar. Silika kimyasının karmaşıklığı nedeniyle, ölçülen silika formu, analitik yöntemle molibdat reaktif silika olarak tanımlanır. Molibdatla reaktif olan silika formları arasında çözünmüş basit silikatlar, monomerik silika ve silisik asit ve belirsiz bir polimerik silika fraksiyonu bulunur.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D859 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp