ASTM D874 Yağlama Yağları ve Katkı Maddelerinden Sülfatlanmış Kül için Test

ASTM Testleri

ASTM D874 Yağlama Yağları ve Katkı Maddelerinden Sülfatlanmış Kül için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D874 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, katkı maddeleri içeren kullanılmamış yağlama yağlarından ve bileşimde kullanılan katkı maddesi konsantrelerinden sülfatlanmış kül tayinini kapsar.

ASTM D874 Yağlama Yağları ve Katkı Maddelerinden Sülfatlanmış Kül için Test

Bu katkı maddeleri genellikle şu metallerden bir veya daha fazlasını içerir: baryum, kalsiyum, magnezyum, çinko, potasyum, sodyum ve kalay. Kükürt, fosfor ve klor elementleri de kombine halde bulunabilir.

Kütle olarak %0.02'nin altındaki sülfatlanmış kül seviyelerine bu test yönteminin uygulanması, külsüz katkı maddeleri içeren yağlarla sınırlıdır. Test yönteminin alt limiti kütlece sülfatlanmış külün %0,005'idir.

Bu test yöntemi, kullanılmış motor yağlarının veya kurşun içeren yağların analizi için tasarlanmamıştır. Test Yöntemi D482'nin kullanılabileceği , katkısız yağlama yağlarının analizi için de önerilmez .

Magnezyumun bu testte diğer alkali metallerle aynı şekilde reaksiyona girmediğine dair kanıtlar vardır. Magnezyum katkı maddeleri mevcutsa, veriler dikkatle yorumlanır.

Molibden içeren numunelerin düşük sonuçlar verebileceğine dair kanıtlar vardır çünkü molibden bileşikleri külleme sıcaklığında tam olarak geri kazanılmaz.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D874 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp