ASTM D880 Nakliye Konteynerleri ve Sistemleri için Darbe Testi Standart Test

ASTM Testleri

ASTM D880 Nakliye Konteynerleri ve Sistemleri için Darbe Testi Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D880 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. ASTM D880 nakliye konteyneri testinin kapsamı, konteyner üzerindeki etkilerin sonuçlarını belirlemektir. Test standardının iki prosedürü vardır.

ASTM D880 Nakliye Konteynerleri ve Sistemleri için Darbe Testi Standart Test

Prosedür A, nakliye konteynerinin darbelere dayanma yeteneğini test eder. Prosedür B, nakliye konteynerinin içeriğe koruma sağlama yeteneğini test eder. Prosedür B için, nakliye konteynerinin tanımı, iç konteynerin yanı sıra dış konteyneri de içerir.

ASTM D880 bir dizi kaba uygulanabilir. Bunlar arasında, bunlarla sınırlı olmamak üzere, torbalar, variller, kutular, kasalar, davullar, fıçılar, kovalar ve çuvallar bulunur. Standart ayrıca palet yüklerinin ve paletlenmiş birimlerin test edilmesine de izin verir. Ağır yüklü üniteler bu standarda göre test edilebilir.

Darbe testi neden önemlidir? Etkiler ulaşımda sık rastlanan bir durumdur. Sevkiyat yöntemi ne olursa olsun, hava, deniz, demiryolu veya karayolu üzerinde, etkiler yaygındır. Kaplar bir yüzeyden diğerine düşürüldükçe ortaya çıkabilir. Kaplar üst üste yerleştirildikçe meydana gelebilirler. Etkiler normal eylemler sırasında meydana gelir, ancak kazara da olabilir.

Bir ASTM D880 test laboratuvarı, test edilen prosedüre göre farklı bir kap kurulumu gerektirecektir. Örneğin, Prosedür A'da kapta gerçek içerikler veya yapay içerikler kullanılabilir. Prosedür B için yalnızca gerçek içerikler kullanılabilir. İçerik ne olursa olsun, konteyner taşınırken olduğu gibi çemberlenmeli, kapatılmalı ve mühürlenmelidir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D880 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp