ASTM D882 İnce Plastik Kaplamanın Çekme Özellikleri için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D882 İnce Plastik Kaplamanın Çekme Özellikleri için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D882 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. ASTM D882 standardı, ince tabakalar ve filmler (1.0 mm'den (0.04 inç) daha az kalınlıkta) şeklindeki plastiklerin çekme özelliklerinin belirlenmesini kapsar. Film, nominal kalınlığı 0,25 mm'den (0,010 inç) fazla olmayan kaplama için isteğe bağlı bir terim olarak tanımlanır.

ASTM D882 İnce Plastik Kaplamanın Çekme Özellikleri için Standart Test Yöntemi

Kalınlığı 1.0 mm (0.04 inç) veya daha fazla olan plastiklerin çekme özellikleri, Test Yöntemi D638'e göre belirlenecektir. Bu test yöntemi, açıklanan kalınlık aralığındaki ve kullanılan makinenin kapasitesindeki tüm plastikleri test etmek için kullanılabilir.

Numune uzantısı, kavrama ayrımı, uzatma göstergeleri veya mastar işaretlerinin yer değiştirmesi ile ölçülebilir. Gerilme elastisite modülünü belirleme prosedürü, bir gerinim oranında dahil edilmiştir. Modül tayini genellikle bir uzama ölçüsü olarak kavrama ayrımının kullanımına dayanır; bununla birlikte, ekstansometrelerin kullanılması arzu edilir ve bu tür enstrümantasyonların kullanımına ilişkin hüküm prosedüre dahil edilir.

Bu test yöntemiyle elde edilen test verileri, mühendislik tasarımında kullanım için alakalı ve uygundur. Bu test yöntemi, ISO 527-3'e benzer, ancak teknik olarak eşdeğer kabul edilmez. ISO 527-3, ek numune konfigürasyonlarına izin verir, farklı test hızlarını belirtir ve numune üzerinde bir ekstansometre veya mastar işaretleri gerektirir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içindeki değerler yalnızca bilgi amaçlı verilmiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz EUROLAB, sayısız test, ölçüm, analiz ve değerlendirme çalışmaları arasında, eğitimli ve uzman kadrosu ve ileri teknolojik donanımı ile ulusal ve uluslararası standartlar çerçevesinde, ince plastik kaplamanın çekme özellikleri için standart test yöntemi hizmetleri vermektedir. ASTM D882 standardı kapsamında test hizmetleri verir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp