ASTM D882 Testi

ASTM Testleri

ASTM D882 Testi

İnce Plastik Kaplamaların Gerilme Özellikleri

İnce Plastik Kaplamaların Gerilme Özellikleri için Standart Test Yöntemi

ASTM D882 Testi

Bu test yöntemi, ince tabaka ve filmler (1.0 mm'den (0.04 inç) kalınlıkta) formunda plastiklerin gerilme özelliklerinin belirlenmesini kapsar. Film, Terminoloji D883'te, nominal kalınlığı 0.25 mm'den (0.010 inç) fazla olmayan tabakalama için isteğe bağlı bir terim olarak tanımlanmaktadır.

1.0 mm (0.04 inç) veya daha kalın plastiklerin gerilme özellikleri, Test Yöntemi D638'e göre belirlenecektir. Bu test yöntemi, tarif edilen kalınlık aralığı ve kullanılan makinenin kapasitesi dahilindeki tüm plastikleri test etmek için kullanılabilir. Numune uzaması, kavrama ayrılması, uzatma göstergeleri veya mastar işaretlerinin yer değiştirmesi ile ölçülebilir.

Esneklik gerilme modülünü belirleme prosedürü, bir gerilme oranında dahil edilir. Modül tayini genellikle bir uzatma ölçüsü olarak kavrama ayrılmasının kullanılmasına dayanır; bununla birlikte, ekstansometrelerin kullanılmasının istenmesi tanınmakta ve bu tür enstrümantasyonun kullanımı için hüküm prosedüre dahil edilmektedir.

Bu test yöntemi ile elde edilen test verileri mühendislik tasarımında kullanım için uygun ve uygundur. SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilecektir. Parantez içindeki değerler sadece bilgi amaçlıdır.

Bu standart, kullanımıyla ilgili varsa, tüm güvenlik endişelerini ele almayı amaçlamaz. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve kullanımdan önce yasal sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Not: Yukarıdaki bilgiler doğrudan ASTM D882 'de yayınlanan test yöntemi Kapsamından alınmıştır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp