ASTM D885 Lastik Kordon Çekme Testi

ASTM Testleri

ASTM D885 Lastik Kordon Çekme Testi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D885 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemleri, tamamıyla üretilmiş organik bazlı liflerden yapılmış endüstriyel filament ipliklerin, bu tür ipliklerden bükülmüş kordların, bu kordlardan dokunmuş kumaşların ve özellikle havalı lastiklerin imalatında kullanılmak üzere yapılmış ürünlerin testini kapsar.

ASTM D885 Lastik Kordon Çekme Testi

Diğer kauçuk ürünleri güçlendirmek ve diğer endüstriyel uygulamalar için kullanılan benzer ipliklere ve kordlara uygulanabilirler. Test yöntemleri naylon, polyester ve suni ipek ipliklere ve bu tür ipliklerden bükülmüş lastik kordlarına ve bu kordlardan yapılmış kumaşlara uygulanır.

İplik veya kordon, koniler, tüpler, bobinler, makaralar veya kirişler üzerine sarılabilir; kumaşa dokunabilir; veya başka bir biçimde olabilir. Yöntemler yalnızca test prosedürünü içerir ve hiçbir spesifikasyon veya tolerans içermez.

Kordun yorulma direncinin belirlenmesi için herhangi bir prosedür dahil edilmemiştir, ancak kauçukta kordların yorulma direncinin ölçümü için yaygın olarak kullanılan birkaç prosedür, 1967 Yıllık ASTM Standartları Kitabı , Kısım 24'te bu test yöntemlerinin ekinde yayınlanmıştır. ve Test Yöntemleri D885'in önceki sayılarında.

“Şartlandırılmış İplik ve Kordonların Büyümesi”, “İpliklerin ve Kordonların Yüksek Sıcaklıkta Özellikleri” ve “Islak İpliklerin ve Kordonların Özellikleri” bölümleri , zorunlu olmayan bilgi öğeleri olarak Ek X1 - Ek X3'e taşınmıştır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D885 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp