ASTM D893 Kullanılmış Yağlama Yağlarında Çözünmeyenler için Test

ASTM Testleri

ASTM D893 Kullanılmış Yağlama Yağlarında Çözünmeyenler için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D893 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, kullanılmış yağlama yağlarında çözünmeyen pentan ve toluenlerin tayinini kapsar.

ASTM D893 Kullanılmış Yağlama Yağlarında Çözünmeyenler için Test

Pentan içinde pıhtılaştırıcı kullanılmadan çözünmeyenlerin belirlenmesini kapsar. Santrifüjleme ile yağ-çözücü karışımlarından kolaylıkla ayrılabilen malzemelerin bir göstergesini sağlar.

Deterjan içeren yağlarda çözünmeyenlerin belirlenmesini kapsar ve hem pentan hem de toluen çözünmezleri için bir pıhtılaştırıcı kullanır. Ayrılan malzemelere ek olarak, bu pıhtılaşma prosedürü, yağda asılı kalabilecek bazı ince bölünmüş malzemeleri ayırır.

Elde edilen sonuçlar, genellikle farklı değerler verdiğinden karşılaştırılmamalıdır. Aynı prosedür, kullanımda olan bir yağ üzerinde periyodik olarak elde edilen değerleri karşılaştırırken veya iki veya daha fazla laboratuvar tarafından belirlenen sonuçları karşılaştırırken kullanılmalıdır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D893 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp