ASTM D92 Cleveland Open Cup Tester Tarafından Parlama ve Yangın Noktaları için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D92 Cleveland Open Cup Tester Tarafından Parlama ve Yangın Noktaları için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D92 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, petrol ürünlerinin parlama noktası ve yangın noktasının manuel bir Cleveland açık kap aparatı veya otomatik bir Cleveland açık kap aparatı yöntemi belirtir.

ASTM D92 Cleveland Open Cup Tester Tarafından Parlama ve Yangın Noktaları için Standart Test Yöntemi

Yangın noktası hassasiyetleri mevcut laboratuvarlar arası programda belirlenmemiştir. Yangın noktası, yaygın olarak belirtilmeyen bir parametredir, ancak bazı durumlarda bu yanıcılık sıcaklığının bilinmesi istenebilir.

Bu test yöntemi, akaryakıtlar hariç, parlama noktaları 79°C'nin (175°F) üzerinde ve 400°C'nin (752°F) altında olan tüm petrol ürünlerine uygulanabilir.

Bu deney yöntemi, bazen bir akaryakıtın yanma noktasının belirlenmesi için belirtilebilir. Akaryakıtların parlama noktalarının belirlenmesi için Test Yöntemi D93'ü kullanın. Test Yöntemi D93, Test Yöntemi D92 ile tespitten kaçabilecek düşük parlama noktalı maddelerin küçük ama önemli konsantrasyonlarının olası mevcudiyetini belirlemek istendiğinde de kullanılmalıdır. Parlama noktasının 79°C'nin (175°F) altında olduğu biliniyorsa Test Yöntemi D1310 kullanılabilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D92 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp