ASTM D93 Pensky - Martens Kapalı Kap Test Cihazı ile Parlama Noktası için Standart Test Yöntemleri

ASTM Testleri

ASTM D93 Pensky - Martens Kapalı Kap Test Cihazı ile Parlama Noktası için Standart Test Yöntemleri

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D93 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemleri, 40 °C ila 370 °C sıcaklık aralığında petrol ürünlerinin parlama noktasının manuel bir Pensky-Martens kapalı kap aparatı veya otomatik bir Pensky-Martens kapalı kap aparatı ile belirlenmesini ve belirlemeyi kapsar.

ASTM D93 Pensky - Martens Kapalı Kap Test Cihazı ile Parlama Noktası için Standart Test Yöntemleri

250 °C'nin üzerindeki parlama noktası belirlemeleri yapılabilir, ancak bu sıcaklığın üzerinde kesinlik belirlenmemiştir. Artık yakıtlar için 100 °C'nin üzerindeki parlama noktaları için kesinlik belirlenmemiştir. Kullanımdaki yağlama yağlarının hassasiyeti belirlenmemiştir. Bazı özellikler, 40 °C'nin altında bir D93 minimum parlama noktası belirtir, ancak bu sıcaklığın altında hassasiyet belirlenmemiştir.

Prosedür A, damıtılmış yakıtlara (dizel, biyodizel karışımları, gazyağı, ısıtma yağı, türbin yakıtları), yeni ve kullanımdaki yağlama yağlarına ve Prosedür B veya Prosedür C kapsamına girmeyen diğer homojen petrol sıvılarına uygulanabilir.

Prosedür B, kalıntı akaryakıtlara, kesinti kalıntılarına, kullanılmış yağlama yağlarına, petrol sıvılarının katılarla karışımlarına, test koşulları altında bir yüzey filmi oluşturma eğiliminde olan petrol sıvılarına veya homojen olmayan kinematik viskoziteye sahip petrol sıvılarına uygulanabilir. Prosedür A'nın karıştırma ve ısıtma koşulları altında ısıtılır.

Prosedür C, biyodizel (B100) için geçerlidir. Biyodizelde kalan alkolün parlama noktasının manuel parlama noktası teknikleriyle gözlemlenmesi zor olduğundan, elektronik parlama noktası algılamalı otomatik aparatlar uygun bulunmuştur.

Bu test yöntemleri, nispeten uçucu olmayan veya yanıcı olmayan malzemelerin uçucu veya yanıcı malzemelerle kontaminasyonunun tespiti için geçerlidir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D93 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp